Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Turizm ve tarım konusunda bilinen kentlerimizden olan Aydın, enerji kimlik belgesi alınması gereken şehirlerimiz arasındadır. genel olarak incelediğimiz zaman, şehirde tarım ve turizmin geliştiğini görüyoruz. Özellikle Didim ve Kuşadası gibi belli ilçelerde otelcilik ve buna bağlı olarak hizmet sektörü gelişmiştir. Bunun dışında el sanatları konusunda da gelişmiş bir yerdir. Ayrıca Hitiler, Frigler, Ionlar, Romalılar, Persler ve Spartalılar’a ev sahipliği yaptığı için tarihi yerler bakımından zengin bir kentimizdir. Deniz, yayla, yat, kongre turizmi gelişmiştir. Geleneksel oyunlardan zeybek ülkemizde çok meşhurdur. EKB Belgesi sayesinde ilimizin enerji kullanımı denge altına alınabilir. Özellikle büyük işletmelerde enerji tüketiminin verimli olması ciddi anlamda önem taşır.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Performans yönetmeliğine bağlı olarak, EKB belgesi sayesinde kullanılan enerji kaynakları daha verimli hale getirilebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar elbette vardır. Enerji tüketimi konusunda bazı sınıflandırmalar yapılır ve bu sınıflandırmalar sayesinde, kullanım kontrol altına alınmış olur. İskan izni almak isteyen her binanın belge temin etmesi gerekir. A ile G arasında bir sınıflandırma ölçütü vardır. Bu ölçütte standart minimum C olarak geçer. En kalitesi olan G’dir. C seviyesine getirilen binalara bu belgeler verilir.

Ekb Nasıl Alınır?

EKB belgesi konusunda başvuru yapmanız gerekir. Konusunda uzman olan kişiler tarafından binalarınız kontrol edilir ve şartlar uygun değilse, bu şartların yerine getirilmesi için size bir süre verilir. Ancak bu şekilde belgelerinizi alabilirsiniz. Biz ekip olarak profesyonel destek sağlıyor ve prosedürlerin daha hızlı ilerlemesi için danışmanlık hizmeti veriyor. Yetkili kurumlarla çalışıyor ve işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesini sağlıyoruz. Belgelerinizi 2 Mayıs 2017 tarihine kadar almanız gerekir. Bu nedenle başvuruda gecikmemelisiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Danışmanlığı Semtiro’da

www.semtrio.com adresinden enerji kimlik belgesi düzenlemesi için başvurularınızı yaptığınız zaman, belge üzerinde bina detayları dışında enerji tüketimleri ve bunların klase edilmiş hali yer alır. Kanunen yapı kullanım izin belgesine sahip olmanız için bu belgeyi almalısınız. Belge 10 yıl geçerlidir. Uzman kişiler tarafından gerekli kontroller yapılır ve prosedürlere uygun duruma gelince belgeniz size hazır olarak sunulur.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »