Enervis, “Düşük Karbon Kahramanları” ödülünü aldı

Enervis, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin düzenlediği; Karbon Yönetimi, Karbon Teknolojileri ve Karbon Ticareti konularını işleyen 4. İstanbul Karbon Zirvesi’ne katıldı.

EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştirak firması Enervis, karbon ayak izini azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek olan şirketlerin ödüllendirildiği 4. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, tekstil sektöründe atık su ısı geri kazanımı projesi ile “Düşük Karbon Kahramanları” ödülünü aldı.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ana destekçi, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği’nin (IETA) ise global destekçi olduğu zirve, 25 Nisan’da İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İklim değişikliği ile mücadelede söz sahibi olan lider kuruluşlarının uzmanları, enerji yoğun sanayi kuruluşları, finans sektörü, kamu kuruluşları, üniversite kanaat önderleri, sivil toplum örgütleri, medya ve gençlerin bir araya geldiği zirvede Enervis, “Önce Biz Karbon Ayak İzimizi Düşürüyoruz” isimli tekstil sektöründe atık su ısı geri kazanımı projesi ile “Düşük Karbon Kahramanları” ödülünü aldı. Karbon emisyonunun azaltımına yönelik 42 projenin aday olduğu yarışta, Enervis ile birlikte 18 kuruluş bu ödüle layık görüldü.

Üretim ve tüketimde karbon yönetimini mükemmel seviyelerde başaranları, düşük karbon ekonomisi için uğraş verenleri desteklemeyi ve böylece toplumda konunun bilinirliğini artırmayı hedefleyen ödül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can tarafından verildi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »