EPGİS’den yerli otoya bin adetlik destek

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu” tarafından üretilecek yerli otomobilden üyeleriyle birlikte 1000 adet almaya karar verdiklerini açıkladı.

EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, yaptığı açıklamada, ticari satışı dört yıl içinde başlayacak “Türkiye’nin otomobili projesi”ne inandıklarını ve ilk müşterilerinden biri olmak için başvuru yapacaklarını belirtti. Aktaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk araca talip olarak başlattığı rüzgara sendika olarak biz de destek vermeye karar verdik. Üyelerimizle ilk etapta bin adetlik siparişte bulunacağız. Daha sonra bu sayı artacaktır” dedi.
Aktaş, yerli sanayinin Türkiye’nin otomotiv markasını üretebilecek birikim ve teknolojiye hazır olduğunu belirterek, “İstasyonlarda kendi milli markamıza hizmet vermekten apayrı bir onur duyacağız” diye konuştu. “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu” tarafından üretilecek yerli otomobilin prototipinin 2019’da tamamlaması ve 2021’de de satışa sunulması planlanıyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS, Türkiye genelinde 250 binden fazla kişiye istihdam sağlayan dağıtım sektörünün yıllar içinde biriken sorunlarını çözmek için 14 Şubat 2017 tarihinde kuruldu. EPGİS’in Kurucular Kurulu’nda, İzmir’den Şanlıurfa’ya, Rize’den Batman’a, Türkiye’nin pek çok ilinden isimler yer alıyor. EPGİS, akaryakıt bayileri ile ana dağıtıcılar arasındaki sorunları, mahkemeye gitmeden, kendi bünyesinde oluşturduğu Uzlaştırma Komisyonu ile çözerek önemli bir yeniliğe imza atmıştı.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »