GM, 2023’e kadar 20 adet elektrikli otomobil çıkartacak

General Motors yaptığı açıklamada önümüzdeki 18 ay içinde 2 tane tamamen elektrikli otomobil tanıtacağını duyurdu. Şirketin hedefi ise 2023 yılına kadar 20 farklı elektrikli otomobil modeli çıkartmak.

Elektrikli otomobillerin hayatımızdaki yerleri gün geçtikçe daha da sağlamlaşıyor. Bunu bilen dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden General Motors, elektrikli otomobillere oldukça önem veriyor ve iki yeni modelini 2019 yılına kadar piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirketin asıl hedefi 2023 yılına kadar değişik segmentlerde ve sınıflarda 20 farklı tamamen elektrikli otomobil üretmek.

GM’nin Detroit kentinde yaptığı basın toplantısında şirketin ürün geliştirme direktör yardımcısı Mark Reuss kendilerinin neredeyse tüm araştırma ve geliştirme çalışmalarını elektrikli otomobillere ayırdıklarını belirtti. Temiz yakıt teknolojisi ile sürekli geliştirmeler yaptıkları ifade eden Reuss, “tamamen elektrikli bir geleceğe” hazır olduklarını dile getirdi. Elektrikli otomobillerin yanı sıra hidrojen yakıtları için de çalışmaları olduğunu söyleyen yetkili, ana temanın elektrikli otomobillerden oluştuğunu yineledi.

Volkswagen grubu otomobilleri, Volvo ve Mercedes-Benz’de elektrikli otomobiller üretiminde oldukça gelişme sağladılar. Bundan 10 yıl sonra fosil yakıtlı otomobillerin çok çok azalacağını dile getiren yetkililer, dünyayı ve çevreyi korumak adına elektrikli otomobillerin çok daha yaygınlaşacağını belirtiyorlar.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »