Nissan karbon emisyonunu yüzde 22,4 düşürdü

Nissan, yeni modellerinde ve yaygınlaşan elektrikli araçlarında yenilenebilir enerji ve geri dönüşümlü malzeme kullanımını artırmaya devam ediyor. Son 10 yılda karbondioksit (CO2) emisyonlarını yüzde 22,4 oranında düşüren Nissan, en yüksek performansı sergileyen otomotiv markası oldu.

Nissan tarafından yayınlanan yıllık sürdürülebilirlik raporuna göre, karbondioksit emisyonları son 10 yılda yüzde 22,4 oranında düştü. İklim değişikliği ile mücadele eden binlerce marka ile işbirliği yapan Carbon Disclosure Project’e göre, sıfır emisyonlu araçların yaygınlaşmasına yönelik önemli çalışmalara imza atan ve üretim tesislerinde enerji tasarrufuna yönelik uygulamalar hayata geçiren Nissan, bu alanda performans sergileyen otomotiv markası durumuna geldi.

İlk kez 2002 yılında devreye alınan Nissan Green Program sayesinde Nissan sürdürülebilirlik alanında çok önemli gelişmeler kaydetti. En güncel versiyonu olan NGP2016, 2016 yılı içinde çevresel etkileri ve kaynak kullanımını düşürmek üzere çok ciddi hedefler içeriyor.

Nissan üretim tesislerindeki enerji kayıplarını ölçümleyen Nissan Energy Saving
Japon otomotiv devinin güncel sürdürülebilirlik raporu, Nissan üretim tesislerinin karbondioksit salınım oranının 2005 yılından bu yana yüzde 22,4 oranında düştüğünü gösteriyor. Şirket anavatanı Japonya’da ise geliştirdiği yeni metodojilerle yüksek kapasiteli enerji tüketimine sahip Teknik Merkez, Tochigi Fabrikası, Oppama Fabrikası, Yokohama Fabrikası ve Zama Operasyon Merkezi’nde temiz enerji kullanımında yüzde 8 ila yüzde 16 arasında artış kaydetti.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »