Tesla’nın enerji kapasitesini arttıracak bir yazılım geliştirildi

Son bir haftadan bu yana ABD’de etkili olan doğal felaketler birçok olumsuz duruma yol açarken, Florida’dan çıkmaya çalışan Tesla araç sahipleri ise aracın enerjisinin yetersiz olması nedeniyle Tesla şirketine mail atarak sorunu çözmeye çalıştı.

Florida’da son zamanların en şiddetli afet olayları gerçekleşirken, elektrikli bir araç olarak bilinen Tesla’nın kullanıcıları ise bu afet olaylarından uzaklaşabilmek adına araçlarını kullanamıyorlar. Bunun nedeni ise Tesla’nın, Florida’dan uzaklaşabilmek adına yeterli seviyede enerji kapasitesine sahip olmaması. Bu sorunun giderilmesi için Tesla şirketi ile iletişime geçen araç kullanıcıları, bu konu hakkında şirketten yardım istedi. Tesla yetkilileri ise yazılım uzmanları tarafından aracın enerji kapasitesini arttıracak olan bir yazılım geliştirdi.

Söz konusu yazılımın, enerji kaynağına takılmasıyla birlikte eskiye nazaran çok daha uzun bir yol kat edebilen Tesla, Florida’lı kullanıcılar cephesinde ise büyük bir sevince neden oldu. Öte yandan Tesla’nın böyle bir yeteneğe sahip olması ise elektrikli otomobil dünyasında büyük bir şaşkınlık yaşanmasına sebebiyet verdi.

Tesla’nın enerji kapasitesinin arttırılması işlemi, daha önceden de yapılabiliyordu ancak, şirket bu işlem için kullanıcılardan belirli bir ücret alıyor ve bu sayede Tesla aracının güç kaynağının kapasitesini arttırabiliyordu. Ancak afet durumu nedeniyle Tesla şirketi bu konuda ücretsiz olarak hizmet verince, haliyle Tesla kullanıcıları bu durumu büyük bir memnuniyet içerisinde karşıladı. Ayrıca otomobil dünyasında ve daha birçok sektörde olumlu tepkilere neden olan bu uygulama, Tesla’nın popülerliğinin artması konusunda etkili oldu.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »