Türkiye enerjisini Orta Doğu ve Afrika’ya taşıdı

27. Electricx Uluslararası Orta Doğu ve Afrika Elektrik ve Enerji Fuarı,

Kahire’deki en önemli ticaret fuarı olma özelliğini taşıyan 27. Electricx Uluslararası Orta Doğu ve Afrika Elektrik ve Enerji Fuarı, 3 – 5 Aralık 2017 tarihlerinde Mısır’ın başkenti ve en büyük şehri Kahire’de gerçekleşti. TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş.’nin Türk milli katılım organizatörü olduğu bu fuarda elektrik ve enerji sektörlerinin lider firmaları yerlerini aldı. 2016’da 213 katılımcı ve 6.500 ziyaretçiye ev sahipliği yapmış olan bu fuar, yüksek ticaret potansiyeline sahip olan elektrik ve enerji sektöründe ihracatçı firmalara uluslararası pazarlara girebilme imkânı sundu.

Türk Firmaları Mısır’da Büyük İlgi Gördü

Mısır, Afrika’nın en büyük petrol ve ikinci en büyük gaz üreticisidir. Bölgede gittikçe artan elektrik talebini karşılamak adına Türkiye de dâhil olmak üzere birçok ülkeden ithalat yapmaktadır. Türkiye’nin Mısır’a yaptığı ihracat 2017 itibariyle 2,5 milyar USD’ye ve toplam ithalatın %4,3’üne ulaşmıştır. Petrol de dâhil olmak üzere mineral yakıtlar bu miktarın yaklaşık 500 milyon USD’sini, makine malzemeleri 160 milyon USD’sini ve elektrikli malzemeler ise 95 milyon USD’sini oluşturmaktadır.

Bu yıl 16 Türk firmasının katılımcı olarak yer aldığı 27. Electricx Uluslararası Orta Doğu ve Afrika Elektrik ve Enerji Fuarı, Türk firmalarının yeni üreticiler ve tedarikçilerle tanışmalarına, enerji sektörü uzmanları ile bir araya gelerek networklerini genişletmelerine ve potansiyel müşteriler ile iletişim kurmalarına olanak sağlayan köklü bir fuardır. Sektörel inovasyonlardan haberdar olmak isteyen ve enerji endüstrisine ilgi duyan herkesin ilgisini çeken bu fuar, sektörde büyük yankı uyandırdı.

Tg Expo Türkiye’nin Elektrik Ve Enerji Sektörünü Dünyaya Taşıyor

Türkiye’nin en başarılı fuarcılık firmalarından olan TG Expo, birçok sektörde olduğu gibi enerji sektöründe de aktif rol oynuyor, Türk firmaların uluslararası alanda kendini tanıtmasına ve müşteri portföyünü genişletmesine yardımcı oluyor. Electricx 2018 Fuarı’nın yanı sıra, Middle East Electricity ve Power Nigeria gibi yine enerji sektörünün önemli fuarlarının milli katılım organizatörlüğünü üstlenmiş olan TG Expo, aynı zamanda 12 – 15 Ekim 2018’de Etiyopya’da gerçekleşecek olan Addis Power’ın da ana organizatörü. Addis Power, elektrik ve enerji sektöründen Türkiye’nin ve dünyanın en önemli firmalarını bir araya getirerek Etiyopya’nın lider fuarı olmayı hedefliyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »