Volkswagen elektrikli araç ailesine bir hatchback ve bir minivan ekleyecek

I.D. adlı elektrikli araç ailesinde bir hatchback ve bir minivan da yer alacak.

Hatırlarsanız Volkswagen şef tasarımcısını Klaus Bischoff, Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtacakları sıfır emisyonlu sedanın “sürpriz” olacağını belirtmişti. VW Grubu bünyesinde büyük beğeni toplayan aracın bunu tasarımı sayesinde mi, yoksa teknik özellikleri sayesinde mi başardığı bilinmiyor.

Şimdi ise VW Grubu Amerika’nın Deneysel Pazarlama Direktörü Greg Lucia, planlar arasında bir başka sedanın daha yer aldığını açıkladı. Berlin’de düzenlenen ve Volkswagen’in EV atılımını konu alan bir zirvede bu bilgiye ulaştığını belirten Lucia, ikinci sedanın ilkinden kısa bir süre sonra konsept olarak tanıtılabileceğine işaret etti.

Yeni nesil EV’lerin tamamı daha önce gördüğümüz üç konsepte (I.D. hatch, I.D. Crozz ve I.D. Buzz) de ev sahipliği yapan MEB platformunda üretilecek. Dışarıdan Golf boyutlarında olan ancak içeride Passat kadar hacim sunan hatchback, 2020’de üretime girerek I.D. ailesinin tasarım fikrinden gerçeğe dönüşümündeki ilk adımı atmış olacak. Daha sonra I.D. Crozz’un temsil ettiği crossover ve Microbus’ı canlandırmaya hazırlanan I.D. Buzz gelecek. Son çıkan iddialara göre tamamen elektrikli bir spor otomobil de planlar arasında yer alıyor. Bahsi geçen modelin tamamen yeni bir EV platformundan çıkacağı söyleniyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
Önceki «
Sonraki »